BIP SP ZŁOTOKŁOS

7.      13:45 – 14:30

8.      14:35 – 15:20

GÓRA GROSZA

W tegorocznej XVII edycji ogólnokrajowej akcji Góra Grosza wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły. Na pomoc dzieciom wychowującym się poza własnym domem rodzinnym przekazaliśmy kwotę 360,24 zł.

TWÓJ MIŚ MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie uczestniczy w kampanii

"Twój miś może zostać ratownikiem".

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Uczniowie Zespołu Szkół w Złotokłosie wsparli kampanię.

W dniach 16.12 – 31.01.2017 r. zbierali maskotki na terenie szkoły.

Akcja ta przyniosła wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

KIERMASZ ŚIĄTECZNY

Dnia 14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. W tym dniu korytarz był wypełniony słodkościami i łakociami oraz pięknymi ozdobami świątecznymi, które przygotowali nasi uczniowie. Świąteczną atmosferę podtrzymywały kolędy, które było słychać na każdej przerwie. Rodzice również mogli skosztować wypieków naszych podopiecznych. Rada Rodziców przygotowała wspaniały czerwony barszcz. Dziękujemy!

WIZYTA W DOMU DZIECKA W ŁBISKACH

Dnia 9 grudnia reprezentacja szkoły odwiedziła Dom Dziecka w Łbiskach. Dzieci z podstawówki i gimnazjum wręczały prezenty przygotowane w klasach i przez przedszkola i społeczność Złotokłosu. Pomagały im p. Izabela Żyro oraz p. Agata  Ludwicka z RR.

Dziękuję bardzo P. Dyrektor za wyrażenie zgody aby po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w tej wspaniałej akcji, Radzie Rodziców za wsparcie, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za podjęcie wysiłku aby te fantastyczne prezenty przygotować. No i oczywiście Paniom w sekretariacie za pomoc w zbieraniu prezentów.

Wychowankowie placówki oraz p. Dyrektor i Pracownicy serdecznie dziękowali naszej szkole, że po raz kolejny tak pięknie ich obdarowaliśmy

Jedna z wychowawczyń powiedziała, że dla niektórych dzieci to pierwsze takie prezenty w życiu!

Przekazali również życzenia świąteczne dla całej społeczności naszej szkoły.

PSIA ŁAPA

Na ziemi żyje wiele zwierząt domowych nie posiadających domu, a co więcej pożywienia. Takie placówki jak schroniska pomagają im, zapewniając schronienie i pożywienie. Jednak bez pomocy wolontariuszy te miejsca nie mają szans na istnienie. My postanowiliśmy im pomóc.

W dniach 13 października do 18 listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka pokarmu i artykułów dla psów i kotów. Wszystkie zebrane rzeczy przekazaliśmy schronisku Koci  Azyl. W wydarzeniu wzięło udział dziewięć klas gimnazjum. Klasy pierwsze zgromadziły ponad 196 kilogramów, drugie- 36 kilogramów, a trzecie- ponad 21 kilogramów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa Ic, która oddała do schroniska 100 kilogramów karmy.

Uczniowie również wspomogli zwierzęta licznymi kocami oraz miskami

W dniu 21 listopada karma została przekazana schronisku. Cała akcja odbyła się pod nadzorem Pani Izabeli Żyro, której serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również wszystkim osobom  wspierającym naszą zbiórkę. Myślimy, że największą nagrodą dla was jest satysfakcja, że pomogliście bezdomnym zwierzętom. Zapraszamy do udziału następnym razem.

Szkolny Wolontariat po raz kolejny organizuje akcje "Psia Łapa". Zbieramy: karmę dla kotów (w puszkach), psów (suchą), koce, miski i zabawki. Akcja trwa do 18 listopada. Każda klasa wybiera przedstawiciela, który będzie zanosił przyniesione rzeczy do p. Żyro.

ul. Traugutta 10, 05-504 ZŁOTOKŁOS, tel: 22 726 92 60